4 konferencje – Efektywność Energetyczna w Budownictwie
Doświadczeni architekci, projektując budynki energooszczędne dbają o to, aby bryła budynku była jak najbardziej zwarta, ograniczając w ten sposób występowanie mostków termicznych. Normą jest stosowanie dobrej jakości izolacji budynku i odpowiednie ustawienie budynku względem stron świata, z uwzględnieniem zysków energetycznych z promieniowania słonecznego.
Ze względu na dużą izolacyjność budynków energooszczędnych, projektant musi uwzględnić fakt, że latem takie budynki mogą ulec przegrzewaniu, jeżeli nie zostaną odpowiednio przed tym zabezpieczone. Zimą natomiast mogą następować duże straty energii poprzez mostki termiczne.
W osiągnięciu odpowiednich parametrów, charakterystycznych dla energooszczędnego budynku, warto wykorzystać nowoczesne technologie – wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która pozwala na kontrolowany przepływ powietrza w obiekcie czy instalacje grzewcze obniżające koszty ogrzewania. Przy niskim zapotrzebowaniu budynku na energię, opłacalne są także różnego typu instalacje odnawialnych źródeł energii, tj. kolektory słoneczne, pompy ciepła, czy coraz bardziej popularne instalacje fotowoltaiczne.
Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych, skutecznych i coraz tańszych rozwiązań, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w realizacji energooszczędnych inwestycji budowlanych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w 4 konferencjach na temat Efektywności Energetycznej w Budownictwie. Każda z nich odbywać się będzie w innym mieście. Zagadnienia, które będą poruszane podczas konferencji obejmą wiele aspektów tematyki efektywności energetycznej w budownictwie.
Szczegóły na temat konferencji, program oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie www.kape.gov.pl/page/konferencje-dla-budownictwa
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłączenie Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.