Ceny materiałów elektrycznych w roku 2017 r.
Z publikowanych w tym kwartale danych wynika, że w roku 2017 ceny materiałów elektrycznych wzrosły średnio o 3,46% (w stosunku do IV kw. 2016 r.). Jednak poszczególne materiały wykazały zarówno spadki cen, na poziomie -31,8% (w grupie świetlówek w technologii LED) jak i wzrosty do +72,8% (w grupie przewodów uziemiających).
Znaczne wzrosty cen w IV kw. 2017 r. (w porównaniu do IV kw. ub. roku) nastąpiły też w grupie przewodów i kabli miedzianych i aluminiowych, średnio o 7,84% (maksymalnie nawet o 38,1% w grupie kabli typu (N)HXH FE180/E30).
We wspomnianym powyżej wydawnictwie IME można znaleźć szeroki asortyment materiałów elektrycznych (ponad 3 tysiące pozycji) wraz z cenami w zakresie: minimalne, maksymalne i średnie.
Procentowe zmiany cen materiałów elektrycznych (min., max., średnie) w kwartałach I-IV oraz dla całego roku 2017 przedstawiono na poniższym wykresie.
Więcej informacji w wydawnictwie SEKOCENBUD:
„Informacja o cenach materiałów elektrycznych” IME 4 kw. 2017 r., który ukazał się właśnie w sprzedaży.
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.