DOKUMENTY KOSZTOWE W PROCESIE INWESTYCYJNYM
Patronaty medialne objęły: Buduj z Głową, Builder, Budownictwo i Prawo oraz Przegląd Budowlany. Członkowie wspierający Stowarzyszenia również się zaangażowali, poprzez publikacje o konferencji, materiały lub wystąpienia podczas konferencji. Należy podkreślić, że w tym roku bardzo licznie uczestniczyli w konferencji członkowie stowarzyszenia, ale także przedstawiciele producentów oprogramowania wspomagającego kosztorysowanie i wydawnictw cenowych. W Konferencji wzięła czynny udział przedstawicielka Urzędu Zamówień Publicznych – Izabela Rzepkowska - Naczelnik Wydziału Analiz Orzecznictwa, dzieląc się z uczestnikami informacjami o aktualnym etapie prac nad nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych. Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentował Stanisław Wojtaś.
Podczas dwóch sesji zostały zaprezentowane następujące referaty:
- Praktyczne aspekty planowania kosztów realizacji inwestycji budowlanej celu publicznego i komercyjnego - mgr inż. Elżbieta Ziaja
- Systematyka robót – polska konieczność czy potrzeba - Piotr Montewski
- Przygotowanie dokumentów kosztowych w budowlanym procesie inwestycyjnym ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania dokumentacji projektowej oraz przetargowej - mgr inż. Stanisław Plesiński
- Koszty i optymalizacja w budownictwie mieszkaniowym - mgr inż. arch. Marcin Walewski
- Koszty cyklu życia obiektu budowlanego – podstawy prawne w zamówieniach publicznych mgr inż. Tomasz Pytkowski
- Koszty cyklu życia – zastosowania praktyczne - mgr inż. Balbina Kacprzyk
- Dokumenty dla potrzeb zamawiania i rozliczania robót zamiennych i dodatkowych - mgr inż. Ewa Wiktorowska
Dodatkowo były związane z tematyką konferencji wystąpienia przedstawicieli członków wspierających Stowarzyszenia Kosztorysantów budowlanych, a więc firm: Athenasoft, Datacomp oraz Promocja.
Jak co roku wystąpienia referentów i dyskusja uczestników potwierdziły trafność wyboru tematyki, dodatkową wartością była możliwość zapoznania się z nowelizacją ustawy prawo zamówień publicznych, szczególnie z zagadnieniem „kosztu cyklu życia”. Powinniśmy jako stowarzyszenie skupiające specjalistów ds. kosztów zaangażować się w ukształtowanie wzorców a nawet planowanych w tym zakresie przepisów. Mamy także w środowisku producentów oprogramowania i wydawców baz cenowych i możemy tę współpracę wykorzystać przy zmianie podejścia do zagadnień wycen i kalkulacji w całym procesie inwestycyjnym.
Biuro zarządu:
Ul. Nowogrodzka 31 lok. 327
00-511 Warszawa
tel./fax 22 826 15 67
Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych zostało założone w 1995 r. Liczy 1026 członków zwyczajnych, 6 członków wspierających, Prezesa Honorowego oraz dwóch Członków Honorowych, działa w 9 Oddziałach i 2 Kołach. Stowarzyszenie liczy 6 członków wspierających: Athenasoft Sp. z o.o., GEOINFO Krakowski Zespół Ekspertów sp. z o.o., WACETOB Sp. z o.o., Orgbud-Serwis Sp. z o.o., OWEOB Promocja Sp. z o.o., Chandney Software Sp. z o.o.
SKB nadaje tytuł Rzeczoznawcy Kosztorysowego SKB – który posiada 396 członków, z czego aktualnie w Rejestrze jest 231 Rzeczoznawców. Zakres działalności Stowarzyszenia obejmuje wypracowanie zasad współdziałania i form integracji środowiska kosztorysantów budowlanych, zagadnienia ochrony praw zawodowych i podniesienia rangi zawodu kosztorysanta budowlanego, doskonalenie i rozwój systemu kształcenia i podnoszenia kwalifikacji kosztorysantów budowlanych a także działań związanych z konsultacjami środowiskowymi przy tworzeniu przepisów.
W skład zarządu wybranego w dniu 17 marca 2016 r. na trzyletnią kadencję wchodzą:
Prezes: Balbina Kacprzyk, V-ce Prezes Małgorzata Jarlaczyk, V-ce Prezes Ryszard Jakubiec, Sekretarz: Ryszard Równicki, Członkowie: Stanisław Plesiński i Tomasz Pytkowski.
Więcej zdjęć:
http://kosztorysowanie.pl/index.php/zdj%C4%99cia/category/25-konferencja-skb-marzec-2016
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.