INDEKS SEKOCENBUD w II kw. 2014 r.
W konsekwencji ruchu cen (w skali całego kraju) materiałów i pracy sprzętu oraz zmian stawek robocizny kosztorysowej – zarówno w dół jak i w górę – indeks zmian cen obiektów budowlanych w różnych branżach ustabilizował się.
Koszty budowy obiektów w II kw. 2014 r. zmieniły się (w zależności od rodzaju budownictwa) w przedziale od -0,5% do 0,0%
Szeroki zakres wskaźników dotyczących zmian cen czynników produkcji (materiały, sprzęt, robocizna), oraz grup obiektów według rodzajów budownictwa a także wybranych przykładowych obiektów można znaleźć w wydawnictwie SEKOCENBUD „Zagregowane wskaźniki waloryzacyjno-prognostyczne” (ZWW) II kwartał 2014 r.
W ZWW publikowane są również prognozy zmian cen na najbliższe 2 lata – w tej edycji od III kw. 2014 r. do II kw. 2016 r. Informacje takie są niezbędne w celu uwzględniania ryzyka inflacyjnego lub deflacyjnego w negocjacjach i ustalaniu wynagrodzeń kontraktowych dla inwestycji, które z założenia będą realizowane w długich okresach.
MGV
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.