JUPTH – MUFA TERMOKURCZLIWA SN O UNIKALNEJ KONSTRUKCJI.
JUPTH – MUFA TERMOKURCZLIWA SN O UNIKALNEJ KONSTRUKCJI.
Firma SICAME w swojej ofercie produktowej posiada mufę termokurczliwą JUPTH do łączenia jednożyłowych kabli SN w izolacji plastikowej.
Rys.1. Przekrój mufy JUPTH
Konstrukcja mufy jest nowatorska – jako jedyne rozwiązanie tego typu dostępne na rynku posiada prefabrykat w postaci termokurczliwej rury trójwarstwowej:
1. Wewnętrzna zimnokurczliwa warstwa sterująca
Jest wykonana z gumy EPDM o wysokiej przenikalności elektrycznej. Główne zadanie to obniżenie, wyrównanie i kontrola pola elektrycznego występującego na końcu warstwy półprzewodzącej kabla. Efektywnie rozkłada pole elektryczne wzdłuż mufy. Podobnie, jak w rozwiązaniach zimnokurczliwych, materiał ma charakterystykę elastomeru, a jednocześnie jest elastyczny i trwały. Po obkurczaniu zapewnia stały nacisk promieniowy, który jest przykładany na izolację kabla przez cały czas pracy mufy.
2. Środkowa warstwa izolacyjna.
Warstwa wykonana jest z termokurczliwego EPDM.
Zwiększa izolację kabla dielektryczną (ponad 20kV/mm).
Zoptymalizowana grubość izolacji dla każdego poziomu napięcia.
3. Zewnętrzna warstwa półprzewodząca
Wykonana jest z termokurczliwego EPDM.
Odbudowuje ekran półprzewodzący o grubości zdolnej do przyjmowania prądów zwarciowych o wysokich wartościach.
Aby do maksimum ułatwić pracę monterów prefabrykat posiada podłużne rowki które są wizualnymi wskaźnikami właściwego obkurczenia prefabrykatu.
Przed obkurczeniem Po obkurczeniu
Trójwarstwowa konstrukcja – zalety:
1. W jednym procesie obkurczania odtwarzane są trzy warstwy – krótki czas montażu.
2. Brak możliwości pomyłki polegającej na zapomnieniu obkurczenia jednej z rur – elementy prefabrykowane.
3. Brak możliwości zamknięcia powietrza między poszczególnymi warstwami, co za tym idzie niski poziom wyładowań niezupełnych.
4. Brak możliwości osadzenia się sadzy na warstwie sterującej czy izolacyjnej – palnik działa bezpośrednio jedynie na warstwę półprzewodzącą.
Więcej informacji na stronie: www.sicame.pl
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.