Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”
W konsekwencji, będą one miały niebagatelny wpływ na sposób projektowania budynków i realizacji inwestycji budowlanych. Z kolei projektowanie efektywnych energetycznie i komfortowych w eksploatacji domów wymaga od projektantów odpowiedniej wiedzy i umiejętności.
Na energooszczędność obiektów budowlanych wpływa bardzo wiele czynników. Począwszy od warunków klimatycznych panujących w regionie, poprzez ukształtowanie terenu, na którym ma być postawiony budynek, zastosowanie odpowiednich technologii, dobrej jakości materiałów, po wykonanie samego obiektu z należytą starannością. Umiejętne zintegrowanie tych czynników jest kluczowe dla uzyskania końcowego efektu i odpowiedniego poziomu energochłonności budynku.
Warto szukać rozwiązań pozwalających na optymalizowanie energetyczne budynków. Dzięki zastosowaniu rozwiązań nisko energochłonnych, znacznie obniżyć można koszty eksploatacji budynków, w tym rachunki za media energetyczne. Mają one także wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze jak i środowisko naturalne.
Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu 4 konferencji na temat Efektywności Energetycznej w Budownictwie. Każda z nich odbywać się będzie w innym mieście. Zagadnienia, które będą poruszane podczas konferencji obejmą wiele aspektów tematyki efektywności energetycznej w budownictwie.
Szczegóły na temat konferencji, program oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie www.kape.gov.pl/page/konferencje-dla-budownictwa
Pierwsza konferencja cyklu odbędzie się 18 października w Poznaniu w ramach targów POL-ECO SYSTEM. Rejestracja na konferencję możliwa jest poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie konferencji.
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłączenie Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.