TERMOton - do energooszczędnego budownictwa
System TERMOton
Z poryzowanych pustaków ceramicznych TERMOton, w zależności od grubości, można budować mury zewnętrzne i wewnętrzne w technologii wielowarstwowej. Dzięki niskiej gęstości objętościowej pustaki te, przy dużym gabarycie mają stosunkowo niewielką masę, co upraszcza i przyspiesza prace konstruktorskie. Ich wysoka wytrzymałość oraz niewielki ciężar pozwala na konstruowanie nawet czterokondygnacyjnych obiektów i tym samym obniża w znaczący sposób koszty związane z robocizną.
P+W czyli Pióro-Wpust pozwalają na eliminację pionowych spoin.
Duży rozmiar pustaków TERMOton dodatkowo zmniejsza ilość spoin na metrze kwadratowym ściany – w rezultacie otrzymujemy cieplejszy mur, ponieważ spoiny są naturalnymi mostkami termicznymi. Dodatkowo duży gabaryt pustaków pozwala na dzielenie spoin poziomych na dwie części, co wyklucza połączenie bezpośrednie strony ciepłej z zimną.
W skład systemu wchodzą:
W roku 2014 firma ZCB Owczary planuje także uruchomienie nowej linii przerobu, która pozwoli na produkcję pustaków poryzowanych o grubości 45 cm, umożliwiających budowę jednorodnych ścian zewnętrznych o parametrach termicznych odpowiednich nawet dla budownictwa pasywnego – do 0,15 W/mkw.K.
Wysoka jakość
Pustaki ceramiczne poryzowane TERMOton produkowane są z biologicznie czystych i naturalnych surowców ilastych, dzięki temu ich wytrzymałość i izolacyjność jest bardzo wysoka. Współczynnik izolacyjności akustycznej wynosi Rw=53dB (dobra zdolność tłumienia dźwięków przez materiał).
W firmie Owczary, w celu ujednolicenia parametrów surowca do produkcji, jest on hałdowany na okres jednego roku. Proces ten jest jednym z najistotniejszych elementów jakości i stabilności wytwarzanych produktów.
Ceny przedstawionych powyżej pustaków można znaleźć na www.esekocenbud.pl
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.