Witamy w domu! Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann.
Drzwi zewnętrzne powinny zachęcać do wejścia. Obiecywać, że za nimi znajdziemy azyl. Ich stabilna konstrukcja musi zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo oraz ochronę przed zimnem i hałasem. Aby dobrze je wybrać, trzeba więc wziąć pod uwagę szereg kryteriów związanych z doborem materiałów, wyposażenia zabezpieczającego oraz wzornictwa. Spośród oferowanych przez firmę Hörmann drzwi aluminiowych, stalowych oraz zbudowanych
z aluminium i stali nierdzewnej każdy inwestor znajdzie rozwiązanie odpowiednie do swoich wymagań oraz zasobności portfela.
Aluminiowe drzwi zewnętrzne - rozwiązania najwyższej klasy
Tym najbardziej wymagającym producent proponuje aluminiowe drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe. Charakteryzują się one najwyższą jakością wykonania, świetną izolacyjnością cieplną i akustyczną, najlepszą ochroną przeciwwłamaniową oraz stabilnością skrzydła. Atutem jest też ich nowoczesny, pasujący do bramy garażowej, design oraz łatwość utrzymania w czystości. Spośród ogromnej palety wzorów możemy wybrać drzwi z pełną płytą lub z rozmaitymi przeszkleniami, ciekawymi aplikacjami ze stali nierdzewnej, a także z naświetlami.
Model ThermoCarbon, rekomendowany do domów pasywnych, charakteryzuje się najlepszą izolacyjnością cieplną, a z dodatkowym wyposażeniem zabezpieczającym spełnia najwyższe wymagania odporności na włamanie -
w klasie RC 4. Skrzydło drzwiowe z zakrytym profilem z kompozytu na bazie karbonu wzmocnionego włóknem szklanym ma grubość 100 mm.
Aluminiowe drzwi ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm również mają bardzo dobry współczynnik izolacyjności cieplnej, który pozwala na zastosowanie ich w domach energooszczędnych oraz poddawanych termomodernizacji.
Wszystkie aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann standardowo, czyli bez żadnej dopłaty, wykonywane
są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3.
Drzwi z aluminium i stali nierdzewnej – stabilność przede wszystkim
Podobne parametry izolacyjności cieplnej i bezpieczeństwa mają, powstałe z połączenia aluminium i stali nierdzewnej, drzwi ThermoSafe Hybrid i ThermoPlan Hybrid.
Zewnętrzna strona płyty drzwiowej wykonana jest tu z malowanej proszkowo stali nierdzewnej, dzięki czemu, nawet przy dużych różnicach temperatur od wewnętrznej i zewnętrznej strony, pozostają one odporne na wszelkie odkształcenia. Taka konstrukcja zapewnia bowiem wyjątkową sztywność i stabilność skrzydła.
Drzwi ThermoPlan Hybrid są dodatkowo wyjątkowo eleganckie. Taki efekt dają zlicowane od wewnątrz i zewnątrz z płytą drzwiową przeszklenia oraz fakt, że skrzydło, od wewnątrz i zewnątrz, tworzy z ramą drzwiową jedną płaszczyznę.
Drzwi ThermoSafe Hybrid z pełną płytą standardowo wykonywane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 4. Wzory
z przeszkleniem, a także wszystkie wzory drzwi ThermoPlan Hybrid standardowo mają wyposażenie w klasie RC 3.
Stalowe drzwi z aluminiową ościeżnicą - rozsądna alternatywa
Korzystną cenowo alternatywą są drzwi zewnętrzneThermo65. Dzięki stalowej płycie o grubości 65 mm
i aluminiowej ościeżnicy, które wyposażone zostały w przegrodę termiczną, pod względem izolacyjności cieplnej nie ustępują one energooszczędnym drzwiom ThermoSafe czy ThermoPlan Hybrid. Standardowy 5-punktowy zamek listwowy i - oferowana opcjonalnie w większości modeli - klasa przeciwwłamaniowa RC 2 sprawiają, że zapewnią nam one także poczucie pełnego bezpieczeństwa.
fot. 2 Aluminiowe drzwi zewnętrzne marki Hörmann mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną i standardowo wykonywane są w klasie RC 3.
fot. 3 Zbudowane z aluminium i stali nierdzewnej drzwi ThermoSafe Hybrid i ThermoPlan Hybrid są wyjątkowo odporne na wszelkie odkształcenia, nawet przy dużych różnicach temperatur między ich wewnętrzną a zewnętrzną stroną.
cena netto:
- drzwi Hörmann ThermoSafe, motyw 825, kl. RC3 - 15 614 zł/szt.
- drzwi Hörmann ThermoCarbon, motyw 302, kl. RC4 - 30 098 zł/szt.
Szersza oferta materiałów firmy Hörmann znajduje się w portalu cenowym www.sekocenbud.net, na CD RMS oraz w wydawnictwie Informacja o cenach materiałów budowlanych IMB.
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.