Wystartowała druga edycja interdyscyplinarnego projektu mpiBIM
Druga edycja projektu ruszyła w dniu 11 października 2018 roku. Na spotkaniu inauguracyjnym zebrali się Dziekani i Prodziekani uczestniczących wydziałów. Spotkanie rozpoczął Dziekan Wydziału Architektury, dr hab. inż. arch. Jan Słyk, prof. PW. Następnie przybyłych gości powitał Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej, prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz. Słowa zachęty do aktywnego udziału w projekcie skierowali do studentów: Dziekan Wydziału Zarządzania, dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW oraz Prodziekan ds. Studiów Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, dr inż. Jarosław Chudzicki. Po powitaniu studenci zostali podzieleni na 5 interdyscyplinarnych zespołów, z których każdy otrzymał oddzielne zadanie. Po krótkiej integracji wewnątrz zespołów, przeprowadzono wykłady dotyczące podstaw projektowania w BIM, w tym oprogramowania wspierającego prace projektowe.
Projekt mpiBIM to program innowacyjny nie tylko w skali dotychczasowych działań Politechniki Warszawskiej, został także doceniony przez środowisko profesjonalistów reprezentujących poszczególne branże. Również studenci, którzy brali udział w pierwszej edycji projektu docenili jakość i różnorodność wiedzy, jaką otrzymali w trakcie realizacji projektu. Trzymamy kciuki za studentów uczestniczących w drugiej edycji mpiBIM i z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty pracy.
Małgorzata Waszkiewicz – koordynator (Wydział Zarządzania)
Piotr Bartkiewicz – koordynator (Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska)
Ireneusz Czmoch – koordynator (Wydział Inżynierii Lądowej)
Tadeusz Daszczyński – koordynator (Wydział Elektryczny)
Dariusz Hyc – koordynator (Wydział Architektury)
Paweł Kaczmarski – koordynator (Wydział Zarządzania)
Paweł Przybyłowicz – koordynator (Wydział Architektury)
Autorem forografii jest dr inż. Ireneusz Czmoch
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.