ZACISKI I OSPRZĘT DO MOSTKÓW ROZŁĄCZNYCH W LINIACH SN
Skrócenie przerw w dostawach energii elektrycznej do odbiorców wymaga jednak wdrożenia różnego typu nowych, nie stosowanych do tej pory w energetyce polskiej rozwiązań. Jednym z nich jest wyposażenie napowietrznych linii SN (gołych lub PAS) w tzw. mostki rozłączne. Tego typu rozwiązanie pozwala na dzielenie linii na małe odcinki, na których można wyłączyć napięcie. Pozwala to – w przypadku prac naprawczych na sieci - wydzielić krótki odcinek roboczy bez odłączania zasilania większej liczby odbiorców podłączonych do tejże linii.
Zasada działania jest prosta:
1. Na linii montowane są tzw. zaciski pasywne.
Kabłąk zacisku pasywnego służy do zakładania/zdejmowania zacisków aktywnych.
2. Zaciski aktywne mocowane są na przewodach mostków.
Można je zakładać na lub zdejmować z kabłąków zacisków pasywnych.
3. Do zakładania/zdejmowania zacisków aktywnych służą specjalne drążki izolacyjne wyposażone w system mocujący zacisk aktywny.
Zasada pracy drążka poniżej:
Wszystkie zaprezentowane powyżej rozwiązania znajdują się w ofercie firmy SICAME Polska.
W przypadku zainteresowania prosimy o bezpośredni kontakt z firmą. Zapraszamy do współpracy.
Najczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.