budownictwo EKO
Grafitowy styropian – skuteczne ocieplenie ścian zewnętrznych
Dobre ocieplenie czyni budynek bardziej komfortowy w użytkowaniu niż budynki słabo ocieplone lub nie posiadające ocieplenia. Z tym zdaniem trudno dzisiaj się nie zgodzić, wszak nowobudowane domy są już w większości energooszczędne, co stało się już pewnym standardem, a istniejące budynki zostaną zapewne w najbliższych latach zmodernizowane.
więcejSchüco AWS 120 CC.SI w ofercie Awilux Polska – nowa jakość okien do domów pasywnych
Dobrze dobrana stolarka otworowa będzie nie tylko estetyczna, ale przełoży się również na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Szukając okien pasywnych, które sprostają wszystkim naszym wymaganiom i potrzebom, warto zapoznać się z najnowszym rozwiązaniem SCHÜCO AWS 120 CC.SI, które znajdziemy
w ofercie firmy Awilux Polska.
więcejSzary styropian – sposób na energooszczędną izolację domu
Przezorni inwestorzy planujący budowę domu coraz częściej wybierają do jego ocieplenia szare płyty styropianowe. Parametry termoizolacyjne szarego styropianu są bowiem nawet o 1/3 lepsze w porównaniu z białymi płytami o tej samej grubości. Dzięki temu szary styropian jeszcze lepiej niż tradycyjny biały chroni budynki przed stratami energii potrzebnej do ich ogrzewania i chłodzenia. Pozwala też zaoszczędzić na kosztach materiałów i robocizny.
więcejZdobywca Złotego Medalu targów INSTALACJE – powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON WPL 25AC z techniką inwerterową
W dobie wzrastających cen za energię inwestorzy coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł pozyskiwania ciepła. Koncern STIEBEL ELTRON wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku stworzył innowacyjny produkt, który wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Powietrzna pompa ciepła
o symbolu WPL 25AC wykorzystuje technikę inwerterową. Kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda z funkcją chłodzenia aktywnego to idealne rozwiązanie dla osób ceniących komfort użytkowania oraz chcących zredukować koszty zużycia energii.
więcejEnergooszczędność i styl – jak to połączyć?
Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości?
więcejSTANDARD ROCKWOOL to izolacja budynku niskoenergetycznego.
Zastosowanie STANDARDU ROCKWOOL, zapewni osiągnięcie bardzo dobrych parametrów izolacyjnych i wraz z wysokosprawnym systemem CO jest gwarancją optymalnie niskich kosztów ogrzewania budynku.
więcejMostki termiczne: szkodniki dla ciepłych domów
Komfort ciepła w domu zawdzięczamy wielu czynnikom. Jednym z pożeraczy energii, a w konsekwencji naszych pieniędzy są mostki termiczne powstające w systemie izolacji. Jak im zapobiec?
więcejSzybkie i gwarantowane oszczędności co roku! Lato i początek jesieni to najlepsza pora na termomodernizację
Optymalna pogoda na koniec lata i początek jesieni to najlepszy okres na wszelkiego typu prace budowlano-remontowe, w tym najbardziej opłacalne ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna domu jednorodzinnego gwarantuje oszczędność energii liczoną nawet w tysiącach złotych rocznie. Termomodernizacja przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, ale to również świetna okazja do wizualnego odnowienia elewacji budynku.
więcej
Porotherm T Profi/Dryfix - ceramiczne pustaki na ściany jednowarstwowe bez docieplenia
Rozwój pustaków ceramicznych pozwolił na osiągnięcie przez nie bardzo wyjątkowych właściwości użytkowych, a tym samym unikalnych zastosowań. Jednym z nich są jednowarstwowe ściany zewnętrzne w których nadrzędnymi funkcjami są: funkcja konstrukcyjna (nośna) oraz termoizolacyjna (ograniczenie strat ciepła).
więcejChłodno latem, ciepło zimą – zadanie dobrej izolacji
Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem. Jest to możliwe między innymi za sprawą odpowiedniej izolacji cieplno-wilgotnościowej, która ma niezwykle istotne znaczenie dla użytkowania budynku oraz... zawartości portfela właściciela.
więcejNajczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.