budownictwo EKO
Styropian w dwóch wariantach energooszczędności i do tego w kompletnym systemie
Termo Organika to pierwsza w kraju firma branży budowlanej, która w oparciu o Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej wprowadza na rynek nowoczesną standaryzację produktów, opartą o ich energooszczędne właściwości. Metoda ułatwia inwestorom wybór styropianu w oparciu o oczekiwany standard energooszczędności. Lider branży dostarcza również na rynek swój własny kompletny system ociepleń.
więcejDom zeroenergetyczny GREEN POWER
Zaplanowany na ten tydzień start akcji DOM ZEROENERGETYCZNY GREEN POWER niestety jest przesunięty na 22 kwietnia!
więcejBudownictwo ekologiczne - idea i praktyka
Kryzys na rynku nieruchomości w Polsce jest faktem i w najbliższym czasie sytuacja zapewne nie ulegnie poprawie z uwagi na lukę czasową pomiędzy programem pomocy "Rodzina na swoim", który zakończył się wraz z 2012 r. i nowym projektem "Mieszkanie dla młodych", który zostanie wprowadzony w drugiej połowie 2013 r. Podaż mieszkań na rynku jest aktualnie duża i do dalszego inwestowania w budownictwo mieszkaniowe potrzebny jest jakiś impuls. Takim impulsem może być nowy program dopłat do budownictwa energooszczędnego.
więcejBudynki pasywne – ważne informacje
W Polsce aż 50% uzyskiwanej energii zużywa się na ogrzewanie, jest to ponad 2 razy więcej na jednostkę powierzchni mieszkaniowej, niż zużywają kraje Europy Zachodniej o podobnym klimacie.
więcejEnergooszczędna szkoła podstawowa
Rusza pierwsza w Polsce placówka edukacyjna w standardzie budownictwa pasywnego. Szkoła w Budzowie o niemal zerowym zużyciu energii wytycza standardy budownictwa publicznego, które będą obowiązywać w kraju od 2018r.
więcejOwczary - polska cegielnia na miarę XXI wieku
Od dziesiątek lat nie tylko w Polsce panuje przekonanie, że jedynym prawdziwym domem jest dom postawiony w technologii tradycyjnej, murowanej – najlepiej ceramiczny. Polacy doceniają doskonałe parametry termiczne tego materiału, które sprawiają, że budynki są niedrogie w utrzymaniu, a jednocześnie zapewniają korzystny mikroklimat.
więcejTERMOton - do energooszczędnego budownictwa
Wybór materiału do budowy ścian konstrukcyjnych domu to jedna z kluczowych decyzji, jaką podejmują inwestorzy na etapie budowy. Na rynku dostępnych jest wiele technologii, pozwalających na stawianie ścian budynku, jednak od lat niezmiennym powodzeniem cieszą się wyroby ceramiczne. Nowoczesne pustaki poryzowane pozwalają bowiem na budowę domów bardzo ciepłych, o niewielkich stratach energetycznych, a jednocześnie cichych – co jest szczególnie ważne na terenach gęsto zabudowanych. Posiadają także właściwości akumulacyjne co jest bardzo przydatne, np. podczas awarii prądu. Przykładem wysokiej jakości wyrobów poryzowanych do budowy domu jest system TERMOton, oferowany przez ZCB Owczary.
więcejDomy energooszczędne oraz pasywne – ArtHauss poszerza ofertę
Coraz wyższe ceny energii sprawiają, że znacznie częściej i chętniej decydujemy się na domy pasywne. Dostrzegając ten trend, firma ArtHauss postanowiła rozbudować swoją dotychczasową ofertę, poszerzając ją o koncepcję wykonywania domów w technologii budownictwa pasywnego.
więcej
Nadchodzi czas budynków energooszczędnych?
2013 rok będzie prawdopodobnie najcięższy dla deweloperów. Nic więc dziwnego, że większość szuka nowych rozwiązań, które uatrakcyjniłyby ich ofertę w oczach potencjalnych klientów. Jednym z nich może być nowy program dopłat do budownictwa energooszczędnego NFOŚiGW, który ma funkcjonować od stycznia 2013 roku.
więcejNajczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.