Ceny i koszty
Prognozy zmian cen w budownictwie na lata 2013-2014
Doświadczenia uczestników procesów inwestycyjnych dotyczące ustalania wynagrodzeń kontraktowych głównie w oparciu o umowy ryczałtowe niezawierające klauzul waloryzacyjnych stały się bardzo dotkliwe dla wykonawców robót budowlanych i niejednokrotnie postawiły ich, w okresach dużej dynamiki cen w budownictwie, na granicy bankructwa.
więcejAnaliza zmian cen robót budowlanych po obniżkach cen kabli i przewodów w 2012 roku
Rok 2012 wg danych SEKOCENBUD charakteryzował się dużymi zmianami cen materiałów do instalacji elektrycznych w tym szczególnie kabli i przewodów. W połowie roku w wydawnictwie Licz i Buduj informowaliśmy Czytelników o radykalnym spadku cen niektórych rodzajów kabli i przewodów.
więcejJaki jest koszt budowy domu i wykończenia?
Zmiany kosztów wykonania wybranych elementów domu jednorodzinnego w okresie IV kw.2011 r. - IV kw. 2012 r. – oraz ich udział w całkowitych kosztach budowy domu.
więcejIle kosztuje podpiwniczenie domu?
Różnica kosztów wybudowania domu podpiwniczonego i bez podpiwniczenia
więcejCeny czynników produkcji i wybranych robót budowlanych w 2012 r. – informacje SEKOCENBUD
W minionym 2012 roku ceny i koszty w budownictwie nie zaskoczyły uczestników rynku budowlanego zmianami, które mogłyby wpływać istotnie na oszacowane wcześniej budżety oraz wysokość uzgodnionych w umowach wynagrodzeń realizowanych inwestycji.
więcej
RAPORT GUS
3915 zł - to cena 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego oddanego do użytkowania w 3 kwartale 2012 r., według informacji podanych przez GUS.
więcejO budowie autostrad w Polsce – informacje ogólne
Polska w ostatnich kilku latach była największym placem budowy dróg szybkiego ruchu (autostrad, dróg ekspresowych) oraz modernizacji dróg istniejących celem dostosowania ich dla potrzeb wzrastającego ruchu drogowego. Znaczne nakłady finansowe miały wzmocnić sektor gospodarki związany z budownictwem drogowym.
więcejCeny materiałów w IV kwartale 2012 r. – notowane w systemie SEKOCENBUD
Jak wskazują notowania cen prowadzone w systemie SEKOCENBUD w 2012 roku ceny materiałów stosowanych w budownictwie (ogółem) były w miarę stabilne mimo, że w poszczególnych grupach i w przypadku niektórych wybranych materiałów zanotowano nieco większe zmiany.
więcejWypusty – jednostka miary dla elektryków
W kosztorysowaniu robót budowlanych z dziedziny instalacji elektrycznych, szczególnie wykonywanych w budynkach mieszkalnych, ale i użyteczności publicznej, dość wygodną jednostką miary jest wypust w instalacjach elektrycznych.
więcejIle średnio w kraju kosztuje budowa domu?
Zmiany kosztów wykonania wybranych elementów domu jednorodzinnego w okresie IV kw. 2011 r. - IV kw. 2012 r. – oraz ich udział w całkowitych kosztach domu
więcejNajczęściej czytane :
- Współczynniki regionalne w wersji elektronicznej (CD/online) cenników SEKOCENBUD
- Zmiany stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym półroczu 2024 r., w Informacjach o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej publikowanych w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS” SEKOCENBUD w okresie od 4 kw. 2006 r. do 1 kw. 2024 r.